Stalowa Wola: Święto Strażaka okazją do podsumowań

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

4 maja przypada Dzień Strażaka. Święto to przypada w dniu świętego Floriana, patrona strażaków. To dla strażaków zawodowych i strażaków ochotników okazja nie tyko do świętowania, ale też podsumowań i planów. Tak będzie również w Ochotniczej Staży Pożarnej w Stalowej Woli, najmłodszej, ale prężnie działającej jednostce w powiecie stalowowolskim. Miniony rok i początek tego względu na pandemię były trudne również dla jednostek OSP, którym przybyło działań związanych właśnie z tą sytuacją. OSP Stalowa Wola obok typowych działań związanych z pożarami i innymi miejscowymi zagrożeniami uczestniczyło w odkażaniu miasta, dostarczaniu środków dezynfekcyjnych i maseczek, zakupie żywności i leków osobom w izolacji i kwarantannie oraz transporcie osób niepełnosprawnych na szczepienia. Mówi prezes OSP Stalowa Wola Mariusz Janeczko:

Dzięki akcji zorganizowanej przez Związek OSP PR i Volkswagen Financial Services te działania od połowy ubiegłego roku są ułatwione. Stalowowolska OSP jest jedną z 30 jednostek w Polsce i jedną z 3 na Podkarpaciu, której udało się pozyskać w użyczenie samochód transportowy:

Dzień strażaka jest również okazją do rozmów o planach. A te najbliższe to ruszająca w tym roku rozbudowa remizy m.in. o dwa duże boksy garażowe. To pozwoli pomieścić posiadany sprzęt i samochody, dla których brakuje miejsca w obecnym budynku. Dziś również w dniu swojego święta stalowowolscy strażacy w kościele św. Floriana podziękują swojemu patronowi za opiekę.