Stalowa Wola: Strach przed koronawirusem udziela się mieszkańcom

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Również mieszkańcom Stalowej Woli udziela się obawa przed epidemią koronawirusa. Jeden z słuchaczy zadzwonił do Radia Leliwa oburzony dokarmianiem ptaków w okolicach jednej z przychodni w Stalowej Woli obawiając się, że dokarmiane ptaki również mogą przenieść wirus

Na prośbę mieszkańca Stalowej Woli  zadzwoniliśmy do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stalowej Woli. Powiatowy inspektor sanitarny Stanisław Pieprzny nie podziela obaw słuchacza.

Póki co, również jeśli chodzi o zachorowalność na zwykłą grypę w powiecie stalowowolskim sytuacja jest lepsza niż w powiatach ościennych.

A póki co najlepsza ochrona przed zarówno zwykłym wirusem grypy, jak i koronawirusem to większa ostrożność w kontaktach z innymi i dbałość o higienę.

Dlatego w przypadku podejrzenia zakażenia wirusem należy udać sie do lekarza. A w przypadku wątpliwości co do objawów i podejrzenia koronawirusa można skorzystać z uruchomionej przez NFZ całodobowej infolinii i zasięgnąć informacji pod numerem telefonu 800-190-590.

Marta Górecka