Stalowa Wola: Stalowowolski klub Honorowych Dawców Krwi świętuje 45-lecie.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Małgorzata Figacz

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Stalowej Woli świętuje 45-lecie istnienia klubu Honorowych Dawców Krwi. Okazją do świętowania było doroczne spotkanie z Honorowymi Dawcami Krwi połączone z wyróżnieniem krwiodawców. Spotkanie było też okazją do przypomnienia historii honorowego krwiodawstwa w Stalowej Woli. A tę rozpoczęło w 1973 roku kilku krwiodawców HSW, którzy postanowili honorowo oddać krew. Przypomniał o tym prezes stalowowolskiego PCK Antoni Kłosowski

Potrzeby szpitali w Stalowej Woli i Nisku w zakresie krwi to około 800 litrów rocznie. Pozostała krew przekazywana jest do innych placówek medycznych, którym brakuje krwi, ponieważ bez tego cennego daru nie odbyłaby się żadna operacja. To nieoceniony lek, który niejednej osobie uratował życie. Krwiodawców w regionie przybywa, a przykład idzie z góry i honorowym oddawaniem krwi zaszczepiane są kolejne pokolenia.

Dlatego jubileuszowe spotkanie honorowych dawców krwi, które odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli, było okazją do podziękowań i wręczenia nagród, odznaczeń i wyróżnień osobom zasłużonym dla stalowowolskiego krwiodawstwa.

(Marta Górecka)