Stalowa Wola: SOWiK ma już 20 lat

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej świętuje w tym roku 20 lecie swojego istnienia z tej okazji w MDK w Stalowej Woli odbyła się jubileuszowa uroczystość. Dyrektor SOWiIK-u Katarzyna Rogala przyznała, ze na przestrzeni tych 20 lat wiele w ośrodku się zmieniło. Zmieniała się kadra, lokalizacja, ale też pojawiły się nowe wyzwania i konieczność dostosowania się do zmieniających się problemów i potrzeb mieszkańców:

W prawdzie mieszkańcy powiatu zgłaszają się do Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej z różnymi problemami, ale ciągle dominują te dotyczące przemocy domowej:

Spotkanie jubileuszowe było nie tylko okazją do podziękowań , ale też poruszenia ważnych tematów. To m.in. pomoc psychologiczna w obszarze interwencji kryzysowej, jak i psychoterapii. Kolejnym punktem obchodów 20-lecia SOWiIK-u będzie piątkowy happening w siedzibie ośrodka przy ulicy Polnej 18 w Stalowej Woli. Impreza pod hasłem “Polna Lokomotywa, do której wsiada cała rodzina” będzie obfitowała w zabawy i gry rodzinne dla budowania bezpiecznych więzi w rodzinnych. To będzie również okazja do rozmów z terapeutami SOWiIK-u na temat programów pomocowych i edukacyjnych w ośrodku.

(Marta Górecka)