Stalowa Wola: Samorząd Stalowej Woli przekazał szpitalowi wysokiej klasy respirator

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Joanna Sarwa

Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli wzbogacił się o wysokiej klasy respirator. Zakupu dokonał Samorząd Stalowej Woli. Dziś odbyło sie przekazanie sprzętu. Starosta Janusz Zarzeczny przyznał, że to kolejny przykład dobrej współpracy między powiatem a miastem.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny przyznał, że to forma podziękowania dla służby medycznej za poświęcenie w walce z koronawirusem.

Stąd nie tylko dofinansowanie szpitala i przekazywanie środków ochrony osobistej ale też zakup sprzętu, który posłuży nie tylko w czasie epidemii, ale też później do ratowania życia i zdrowia mieszkańców. Koszt zakupu respiratora wyniósł blisko 89,5 tysiąca złotych. Za pomoc podziękował pełniący obowiązki dyrektora szpitala Andrzej Komsa i poprosił o jeszcze.

Ordynator stalowowolskiego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Aleksander Zieliński przyznał ze przekazany respirator to sprzęt najwyższej klasy.

Zakupiony przez Samorząd Stalowej Woli jest już 7 takim nowoczesnym urządzeniem które osiada szpital i które będzie na wyposażeniu stalowowolskiego OIOM-u do pełni szczęścia potrzeba jeszcze trzech by wyposażyć wszystkie 10 stanowisk w te urządzenia. To oczywiście nie jedyne respiratory jakie posiada stalowowolski szpital.

Jak przyznał ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w okresie epidemii na szczęście dla pacjentów i szpitala w Stalowej Woli nie było konieczności częstszego niż zwykle używania tych urządzeń poza jednym przypadkiem.

Marta Górecka