Stalowa Wola: Są pieniądze z funduszy norweskich na remont sali widowiskowej MDK.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Stalowa Wola zdobyła środki z funduszy norweskich na dalszą modernizację Miejskiego Domu Kultury. Dzięki dofinansowaniu w kwocie ponad 13,5 miliona złotych, za kwotę ponad 19,5 miliona nowej odsłony doczeka się m.in sala widowiskowa MDK.

Mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny:

Pojawią się informacje i oznaczenia napisane pismem Braille’a. Na sali widowiskowej działać będzie pętla indukcyjna, co ułatwi osobom niedosłyszącym lepszy odbiór wydarzeń muzycznych. Zmienione zostanie oświetlenie i zamontowana klimatyzacja. Nowej odsłony doczeka się też scena:

Przebudowane będzie również zaplecze za sceną. Ale projekt obejmuje nie tyko modernizację sali widowiskowej. Około 3 milionów złotych to pieniądze, za które Miejski Dom Kultury zrealizuje tzw. działania miękkie, w tym przedsięwzięcia artystyczne i działania oparte na kulturze lasowiackiej. Te już są realizowane, a będzie ich więcej.

Projekt obejmie też wątek międzykulturowości. Mówi dyrektor MDK Marek Gruchota:

To także pomysł utworzenia Klastra Lasowiackiego. Decyzja Ministerstwa Kultury o wyborze Stalowej Woli jako jednego z 16 miast, które otrzymają środki na projekt z zakresu kultury, to m.in. starania posła i wiceministra infrastruktury Rafała Webera.

Prace modernizacyjne na sali widowiskowej MDK w Stalowej Woli powinny ruszyć w styczniu. Na realizację projektu Stalowa Wola ma 2,5 roku.

Marta Górecka