Stalowa Wola: Ruszyło wydawanie opasek bezpieczeństwa seniorom

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli rozpoczął wydawanie pierwszych opasek bezpieczeństwa. Nadal też są przyjmowane wnioski od osób zainteresowanych posiadaniem takiego urządzenia. A akcja skierowana jest do osób starszych samotnych i schorowanych, dla których taka opaska może zapewnić szybki ratunek w sytuacja zagrażających życiu. Mówił o tym dyrektor MOPS w Stalowej Woli Piotr Pierścionek:

 

Zwłaszcza, że opaska bezpieczeństwa będzie miała szereg ważnych funkcji, w tym m.in. przycisk wezwania pomocy, aktywacji podczas upadku, ale też pomoże w lokalizacji osoby, która ją posiada:

Opaski bezpieczeństwa, wyposażone są także czujnik zdjęcia opaski. Dodatkowo jej posiadacz ma otrzymywać komunikaty głosowe np. o konieczności zażycia leków, czy o rozładowaniu opaski. Dzięki dofinansowaniu w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów”. Stalowowolski MOPS zakupił 380 takich opasek. A pomysł na opaski bezpieczeństwa nie jest nowością bo sprawdził się już podczas realizacji projektu ‚Anioł Stróż’. Nowe opaski w jeszcze większym zakresie pozwolą zadbać o bezpieczeństwo zdrowotne seniorów. szczegóły dotyczące składania wniosków dotyczących opasek bezpieczeństwa można znaleźć na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.