Stalowa Wola: Ruszają XIII Zdarzenia Teatralne

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Dziś w Stalowej Woli ruszają 13. już Zdarzenia Teatralne. Te w tym roku potrwają do 28 marca. Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Marek Gruchota przyznaje, że to pokazuje, że teatr nie tylko bywa, ale i mieszka w Stalowej Woli:

Tegoroczne Zdarzenia z uwagi na remont sali widowiskowej MDK odbędą się na deskach Spółdzielczego Domu Kultury. oraz Rozwadowskiego Domu Kultury i Centrum Aktywności Seniora. A ponieważ tegoroczne święto teatru rozgrywa się w cieniu wojny na Ukrainie i dramatu uchodźców, to również pewna symboliczna akcja przypomni o tej sytuacji. Biletem wstępu na spektakle w ramach stalowowolskich Zdarzeń Teatralnych będą pary skarpetek dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Miłośnicy teatru w tym roku będą mogli wybierać w repertuarze 5 spektakli. Zdarzenia Teatralne otwiera dziś o 19.00 w SDK Teatr Przedmieście z Rzeszowa spektaklem ‚Kiedyś Ci opowiem…’. Sobota to popołudnie i wieczór z dwoma spektaklami. O 17.300 na scenie SDK Teatr Kontynuacja z Niska wystawi sztukę ‚Pierwiastek z minus jeden’ Mariana Hemara. Zaś o 20.00 w sali widowiskowej Centrum Aktywności Seniora w Stalowej Woli aktorzy UTW wystawią ‚Chamo Sapiens’ według Jacka Fedorowicza. Natomiast niedziela należeć będzie do teatru dziecięcego:

W tym roku będą to ‚Bajki dla…’ według Omara Sangare w reżyserii Grzegorza Prokopa, które wystawi na deskach SDK Teatr Okna. Początek niedzielnego spektaklu godzina 19.00. I na finał stalowowolskich Zdarzeń Teatralnych w poniedziałek o godz.19.00 w Rozwadowskim Domu Kultury będzie można obejrzeć monodram ‚Marzyciel’ w wykonaniu Mileny Piejko. Szczegóły dotyczące repertuaru Zdarzeń Teatralnych można znaleźć na stronie Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.