Stalowa Wola: Rozbiórka ‘szkieletora’ powinna ruszyć w tym tygodniu.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Jeszcze w tym tygodniu w Stalowej Woli powinno ruszyć wyburzanie niedokończonego budynku na terenie placu targowego.

Budynek, którego budowa rozpoczęła się w latach 80, stwarza zagrożenie i jest lokum dla bezdomnych.

Przez lata samorząd Stalowej Woli nie był w stanie sobie z tym poradzić. Teraz dzięki przebudowie placu targowego i budowie drogi przez plac, budynek zostanie rozebrany.

Stanie się to w ramach specustawy, bo nie udało się dojść z właścicielem do porozumienia. Poinformował o tym prezydent Lucjusz Nadbereżny:

W związku z budową drogi przez plac i hali warzywniaka z częścią działek pożegnać się muszą również City Park i PSS Społem.

Na wypłatę odszkodowań miasto zarezerwowało 1,5 miliona złotych.

Jednak prezydent przewiduje, że w przypadku budynku nazwanego z racji swojego stanu ‘szkieletorem’, sprawa o odszkodowanie skończy się w sądzie.

Natomiast jeśli chodzi o samą rozbiórkę obiektu, z racji handlu na placu targowym nie będzie to spektakularne wyburzanie, a stopniowa rozbiórka budynku:

W tym tygodniu rusza rozbiórka a w przyszłym rozpocznie się budowa samej drogi przez plac nazwanej Okulickiego-boczną.

Zadanie odbywać się będzie etapowo:

Między City Parkiem a obecnymi sanitariatami również powstanie parking. Na placu targowym w Stalowej Woli w ramach inwestycji powstanie więc blisko 100 miejsc parkingowych.

Budowa drogi i hali oznacza utrudnienia dla kupców, którzy czasowo będą musieli się przenosić z handlem w inne miejsca. O tym będzie mowa podczas spotkania z kupcami zaplanowanego na wtorek na 16.00 w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców.

(Marta Górecka)