Stalowa Wola: Radni zgodzili się na kolejną pomoc finansową dla powiatu.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Miasto Stalowa Wola zdecydowało o kolejnej pomocy finansowej dla Powiatu Stalowowolskiego. Tym razem to ponad 89 tysięcy złotych. Pieniądze mają być przeznaczone na zakupy sprzętu do Powiatowego Szpitala Specjalistycznego i Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli na zakup m.in. podnośnika hydraulicznego, krzesła do masażu, kozetki lekarskiej, fali uderzeniowej i sondy skanującej do lasera Terapus.  9 tysięcy trafi do obchodzącego 90-lecie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Stalowej Woli na publikację. Powód finansowania wyjaśniał prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny:

A teraz samorząd Stalowej Woli dba o jej wyposażenie ratujące życie pacjentów, którzy w większości są mieszkańcami Stalowej Woli. Prezydent przypomniał też o tym, że szpital co roku odprowadza do miasta podatek w wysokości ponad 300 tysięcy złotych i nie ma możliwości zwolnienia go z podatku. Zanim jednak radni miejscy większością głosów zdecydowali o wsparciu, nie obeszło się bez dyskusji. O konieczność wsparcia pytali nie tylko radni opozycji. Uwagi miał również Franciszek Zaborowski, który skupił się na pomocy dla szpitala:

Głos w tej sprawie zabrał również starosta Janusz Zarzeczny:

A na potwierdzenie tego, że powiat nie czeka wyłącznie na pomoc miasta, starosta przypomniał, że w ostatnich latach powiat zainwestował w szpital ponad 60 milionów złotych na podwyższanie standardów lecznicy, m.in. teraz trwa budowa bloku operacyjnego. Odniósł się też do uwag co do obsługi:

Za udzieleniem pomocy finansowej powiatowi zagłosowało 15 radnych, 5 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.
(Marta Górecka)