Stalowa Wola: Radni zdecydują o inwestycji

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Na piątkowej Sesji Rady Miejskiej w Stalowej Woli zapadną decyzje, czy samorząd zdecyduje się na budowę ulicy bocznej od Okulickiego za kwotę zaproponowaną przez jedyną firmę która zgłosiła się do przetargu. Chodzi o budowę drogi przez teren targowiska w Stalowej Woli w związku z modernizacją placu targowego i budową hali warzywniaka. Miasto na budowę ulicy bocznej zaplanowało w budżecie 1,8 miliona złotych, podczas gdy firma REM-BUD startująca w przetargu złożyła ofertę na blisko 3,5 miliona złotych. Mówi Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Ponieważ na budowę tej drogi miasto zdobyło dofinansowanie w wysokości miliona złotych, to zamierza zrealizować tę inwestycję. Prezydent poinformował, że jest to zadanie dwuletnie, więc brakującą kwotę można zapisać na przyszły rok w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

O tym zdecydują radni miejscy na zbliżającej się sesji. Wyższe od planowanych oferty w przetargach pokazują, że sezon budowlany w pełni. Przykładem jest również przetarg na halę owocowo-warzywną. Tu również oferty okazały się wyższe od szacowanych.

 

(Marta Górecka)