Stalowa Wola: Przed SOR stanął namiot pneumatyczny dla pacjentów, szpitalowi potrzebne środki ochrony osobistej.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Na prośbę dyrektora Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej postawiła przed szpitalem namiot wojskowy do pierwszej selekcji pacjentów:

Terytorialsi będą m.in. wykonywać pomiar temperatury. Mówi kapitan Witold Sura rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

Dopracowywane są procedury w tej kwestii. To natomiast będzie dodatkową ochroną dla personelu szpitala i innych pacjentów przed ewentualnym zakażeniem koronawirusem:

Szpital wykonuje jedynie zabiegi w trybie nagłym. Powodem jest m.in. mały zapas krwi ale też kwestia zapewnienia szpitalowi środków ochrony osobistej do walki z koronawirusem. A jak przyznaje dyrektor szpitala Edward Surmacz stalowowolski szpital nie ma zapasów środków ochrony osobistej i dezynfekcji. Wystarcza tylko na bieżącą ochronę a zakup jest bardzo kosztowny:

Stąd szpital w Stalowej Woli liczy na wsparcie firm i instytucji, które albo wesprą finansowo szpital albo też dostarczą niezbędne środki ochrony. Są już pierwsi ofiarodawcy i firmy, które szyją maseczki:

I każde takie wsparcie udzielone stalowowolskiemu szpitalowi jest mile widziane, by ochronić personel szpitala i pacjentów przed ewentualnym zakażeniem koronawirusem.

Marta Górecka