Stalowa Wola: Przebudowa drogi przez dawne tereny HSW podsumowana

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

W Stalowej Woli dobiegła końca budowa drogi przez dawne tereny HSW. Władze Stalowej Woli podsumowały inwestycję na konferencji z udziałem m.in. wiceministra infrastruktury Rafała Webera i marszałka województwa Władysława Ortyla. A inwestycja dotyczyła przebudowy 2,5 odcinka drogi od ulicy COP do ul. Solidarności. Nie tylko poprawiły się parametry techniczne drogi ale też poprawiło się bezpieczeństwo. Droga doczekała się ścieżek rowerowych i chodników, sieci kanalizacyjnej i oświetlenia. Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny przypomniał, że jeszcze kilka lat temu był to teren zamknięty.

To wszystko się zmieniło dzięki tzw. rozgrodzeniu huty i właśnie wykonaniu drogi biegnącej przez ten teren, łączącej ulice COP i Solidarności.

Prezydent przyznał, że inwestycja za 13 milionów złotych nie byłaby możliwa bez dofinansowania z funduszy unijnych w wysokości 10 milionów. Choć nie od początku było pewne, że dofinansowanie będzie bo stalowowolski projekt znalazł się na liście rezerwowej. Marszałek Władysław Ortyl przyznał, że ryzyko się opłaciło.

 

Wiceminister Rafał Weber stwierdził, ze droga przez dawne tereny HSW jest kolejnym przykładem tego, ze Stalowa Wola tworzy spójny układ komunikacyjny.

Ale na tym nie koniec prac nad poprawą komunikacji w Stalowej Woli. Powstanie bezkolizyjny łącznik pod torami od ulicy Okulickiego do ulicy Przemysłowej i trzeci most na Sanie, który ma się łączyć z przyszłą s74. Natomiast przebudowany 2,5 km odcinek drogi nie był zdaniem łatwym do wykonania ze względu na skomplikowaną infrastrukturę podziemną.

Marta Górecka