Stalowa Wola: Projekt budżetu powiatu na 2021 z niewielkim deficytem

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka

Gotowy jest już projekt budżetu powiatu stalowowolskiego na 2021 rok. W przyszłorocznym budżecie zaplanowano wiele inwestycji drogowych. Nie zabraknie zadań dotyczących szpitala oraz bazy oświatowej. Według planów dochody Powiatu Stalowowolskiego maja wynieść 142,9 miliona złotych, zaś wydatki na poziomie 144,7 miliona. Mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny:

Natomiast 17,5 miliona złotych w 2021 roku władze Powiatu Stalowowolskiego planują przeznaczyć na inwestycje, z których znaczącą pulę stanowią zadania drogowe.

Znajdą się też pieniądze na dokumentację przebudowy drogi Lipa-Gielnia. Powiat złożył też wniosek na dofinansowanie adaptacji czwartego piętra w pawilonie zabiegowym Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Kolejnych remontów doczekają także szkoły prowadzone przez Powiat Stalowowolski.

W projekcie budżetu na 2021 rok znalazły się też pieniądze na kolejne inwestycje w bursie międzyszkolnej i budowę placu zabaw przy Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych na Czarnieckiego w Stalowej Woli oraz siłowni przy bursie. Nad projektem budżetu Powiatu Stalowowolskiego już 15 grudnia pochylą się radni powiatowi.