Stalowa Wola: Powraca temat rozbudowy schroniska dla bezdomnych mężczyzn

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Jest szansa, że w przyszłym roku drgnie sprawa rozbudowy Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Stalowej Woli. Miasto liczy na pozyskanie środków zewnętrznych na tę inwestycję. O rozbudowie budynku schroniska przy ulicy Jaśminowej, mówi się od lat. Inwestycja jest potrzebna, bo budynek nie spełnia norm przeciwpożarowych, ani też obecnyvh standardów dotyczących schroniska. Inwestycja w prawdzie zapisana była budżecie miasta już w 2016 roku, ale m.in. z braku możliwości pozyskania środków zewnętrznych przesuwała sie w czasie. Kierownik schroniska Zenon Gielarek przyznaje, że zapowiedzi było kilka, a czasu zostało niewiele:

Ale takie rozwiązanie nie będzie potrzebne, bo rozbudowa schroniska jest w przyszłorocznych planach miasta. Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbreżny stwierdził, że nie tylko finanse stały na drodze tej inwestycji:

Koszt rozbudowy schroniska to ok 2 milionów złotych, z czego dofinansowanie mogłoby wynieść 50%. Według planów rozbudowanym obiekcie powstanie ok 50 miejsc dla bezdomnych, gabinety terapeutyczne, świetlica, kuchnia i pomieszczenia administracyjna. Powstanie także noclegownia na poddaszu z oddzielnym wejściem, a budynek będzie dostosowany do osób niepełnosprawnych.

(Marta Górecka)