Stalowa Wola: Powraca akcja ‚Drzewko za makulaturę’.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Bez, borówka amerykańska, cis, dereń, hibiskus, morwa biała, czy świerk srebrny – to sadzonki, które mieszkańcy powiatu stalowowolskiego będą mogli zdobyć za makulaturę. Wszystko za sprawą akcji ‚Drzewko za makulaturę’, która po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powraca do kalendarza wydarzeń organizowanych przez powiat stalowowolski.

Mówi koordynujący akcję wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys:

Akcja zaplanowana jest na 7 maja, ale już teraz mieszkańcy mogą się przygotowywać do niej, gromadząc zalegającą po kątach makulaturę. Za każde 5 kilogramów makulatury będzie można otrzymać jedną sadzonkę drzewa lub krzewu ozdobnego. Łącznie jedna osoba będzie mogła otrzymać 5 sadzonek. Organizatorem jest powiat stalowowolski, a partnerem przedsięwzięcia Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli, który zapewni sprawny odbiór makulatury w Rupieciarni przy ul. 1 Sierpnia oraz na terenie Zakładu Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych przy ul. COP.

Oddane kilogramy makulatury potwierdzone będą kuponami, które później przy siedzibie Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli będzie można zamienić na sadzonki. A dzięki współpracy z Nadleśnictwami: Gościeradów, Rozwadów, a także Nowa Dęba tych nigdy nie brakowało.

W tym roku też Nadleśnictwo Gościeradów przekaże do rozdania mieszkańcom około 4 000 sztuk sadzonek drzew rodzimych, takich jak: buk, dąb szypułkowy, dąb bezszypułkowy, sosna, jodła, świerk, olsza, modrzew, klon jawor, klon zwyczajny, brzoza.

Marta Górecka