Stalowa Wola: Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej rozstrzygnięty

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli odbył się kolejny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Dzieci i młodzież sprawdzała swoją wiedzę pożarniczą w eliminacjach powiatowych tego ogólnopolskiego konkursu. O zwycięstwo i możliwość startu w zmaganiach wojewódzkich walczyli najlepsi wyłonieni w eliminacjach gminnych w 3 kategoriach wiekowych: klasa I- IV szkoły podstawowej, klasa V- VIII szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe. Koordynujący turniej w Powiecie Stalowowolskim prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Grzegorz Idec przyznał, że jest pełen podziwu dla młodych ludzi, którzy mimo codziennych zajęć i nauki zgłębiali dodatkowo wiedzę pożarniczą aby wystartować w turnieju:

A wiedza, którą młodzi ludzie musieli się wykazać podczas turnieju nie była łatwa, co przyznał komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli Szczepan Kozioł:

Zainteresowania wiedzą pożarniczą gratulował uczestnikom starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, który życzył sukcesów w kolejnym etapie turnieju:

A na szczeblu wojewódzkim powiat stalowowolski reprezentować będą zwycięscy poszczególnych kategorii wiekowych Wśród najmłodszych wygrał Szymon Herdzik. W drugiej kategorii najlepszy był Oskar Pawłowski. Zaś wśród uczniów szkół średnich zwyciężył Marcin Wilkus, który w Turniejach Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” startuje od czwartej klasy szkoły podstawowej. A interesuje się wiedzą ścisłą:

Marcin Wilkus, który obecnie jest uczniem Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Stalowej Woli liczy na to, że na szczeblu wojewódzkim uda mu się zająć miejsce na podium, a może nawet wygrać. To okaże się już 20 maja. Wszyscy uczestnicy eliminacji powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w Stalowej Woli otrzymali dyplomy i cenne nagrody.