Stalowa Wola: Pomiędzy dwoma światami w SDK

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka

„Pomiędzy dwoma światami” to tytuł wyjątkowej wystawy którą można oglądać w galerii Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli. Na ekspozycji prezentowane  są prace trojga ukraińskich artystów – Tetyany Jagodkiny, Henryka Jagodkiny i Anny Nosenki, którzy musieli opuścić swój kraj w wyniku wybuchu wojny. Obrazy powstały w technice kruchych pasteli, akrylu i szkicach graficznych. A tytuł wystawy nie jest przypadkowy. Mówi Tetyana Yagodkina.

Najwięcej obrazów na ekspozycji jest autorstwa Henryka Jagodkiny.

Warto przypomnieć, że Henryk Jagodkin to znany malarz, sztalugowiec, grafik i pedagog. Jest członkiem Narodowego Związku Artystów Ukrainy, wielokrotnym uczestnikiem wystaw w Abu Dhabi,Brukseli, Monachium, Moskwie i Sankt Petersburgu.

Jest też szczególny obraz Tetyany Yagodkiny absolwentki Państwowej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury i stypendystki Prezydenta Ukrainy.

Na wystawie można też odnaleźć też obraz prezentujący znane mieszkańcom regionu mury.

Cała trójka wyrażała ogromną wdzięczność za to, jak zostali przyjęci w Polsce.

Dlatego jak poinformowali ukraińscy artyści kolejnych projekt artystyczny będzie nosił tytuł ‚Dwa kraje jedno serce’. Wystawę w SDK w Stalowej Woli można oglądać do 5 czerwca. Zainteresowani  będą mogli nabyć obrazy prezentowane na wystawie.