Stalowa Wola: Podsumowano przebudowę ulicy Dąbrowskiego

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka

W Stalowej Woli-Rozwadowie odbyło się oficjalnie podsumowanie przebudowy pierwszego blisko półkilometrowego odcinka ulicy Dąbrowskiego. Inwestycję realizował powiat przy wsparciu finansowym samorządu Stalowej Woli i Ministerstwa Infrastruktury. Zadanie podsumował starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

 

Kierownik budowy Arkadiusz Chromiński przedstawiciel wykonawcy przedsiębiorstwa drogowego ze Staszowa z oddziałem w Kotowej Woli przyznał, że inwestycja była skomplikowana i wymagała wielu uzgodnień w związku z kolizjami.

 

Przebudowa drogi kosztowała blisko 2,5 miliona złotych z czego blisko 2 miliony to dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg. Brakującą kwotę dołożył samorząd miasta. Mówi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli Stanisław Sobieraj.

 

Przy okazji tej inwestycji przeprowadzono również izolację fundamentów Dworca Kolejowego w Rozwadowie, który ma być wkrótce modernizowany. To po to, aby nie było konieczności rozbiórki fragmentów drogi. Między innymi o tej inwestycji wspomniał obecny na uroczystości wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

 

Ale na tym nie koniec, bo powiat przygotowuje się do drugiego etapu modernizacji Dąbrowskiego, która w połączeniu z ulica Przedwiośnie stanie się mała obwodnica Rozwadowa.

 

O ile uda się zdobyć dofinansowanie na ten cel. Tu pomoc w pozyskaniu środków obiecał wiceminister Rafał Weber.