Stalowa Wola: Ostatnie przygotowania do wyścigu Solidarności i utrudnienia

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Marta Górecka

W Stalowej Woli odbyła się konferencja poświęcona przygotowaniom do 32. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków, który w sobotę swój ostatni etap zakończy w tym mieście. Oficjalne otwarcie wyścigu odbędzie się o godz.10.00 w Pabianicach. Pół godziny później zawodnicy wystartują do pierwszego etapu z metą w Łodzi. tego dnia rozegrany zostanie również drugi etap Kutno-Płock. W czwartek uczestnicy 32. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków rozegrają 3 etap Koluszki-Sieradz, zaś w piątek czwarty ze startem w Tomaszowie Mazowieckim i metą w Kielcach. Sobota to ostatni, piąty etap wyścigu. Kolarze wystartują w Ostrowcu Świętokrzyskim a finiszować będą w Stalowej Woli. Wśród faworytów wyścigu są kolarze grupy Voster ATS Team Stalowa Wola, dla których tytuł Mistrza Polski w kolarstwie szosowym wywalczył kila dni temu Maciej Paterski. Według twórcy grupy Voster kolarza Krzysztofa Parmy wygrana w wyścigu nie będzie łatwa, bo startują w nim mocni zawodnicy.

 

Ale również Voster wystawi swoich dobrych zawodników, którzy mają szansę powalczyć o podium.

 

Ale żeby tak mogło być kolarze Vostera muszą kontrolować wyścig.

 

A czy uda się ta sztuka i to kolarze Vostera triumfować będą na mecie wyścigu w Stalowej Woli okaże się w sobotę. Na pewno wyścig ulicami miasta spowoduje utrudnienia w ruchu o których mówiła oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli Małgorzata Kania.

 

W Stalowej Woli w związku z wyścigiem zamknięte będą nie tylko Aleje Jana Pawła II.

 

Na Alejach Jana Pawła II utrudnienia w ruchu zaczną się już od 11.30 w związku z wyścigiem małych kolarzy.

 

W związku z tym kierowcy chcący uniknąć utrudnień w ruchu w sobotę od 11.30 do około 15.00 powinni unikać jazdy przez centrum Stalowej Woli i korzystać najlepiej z obwodnicy, lub ulic Ofiar Katynia i Poniatowskiego.