Stalowa Wola: Odbyło się święto Pylącej Topoli

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka

W Stalowej Woli obchodzono święto Pylącej Topoli. Był to cykl ciekawych spotkań poświęconych przyrodzie, którego współorganizatorem było Stowarzyszenie Nasze Miasto. Rafał Banasik ze stowarzyszenia przyznał, że było to pierwsze takie wydarzenie nie tylko w Stalowej Woli, gdzie nadal są miejsca, w których króluje topola. Nie brakuje też wyjątkowych okazów topoli.

święto Pylącej Topoli było okazją nie tylko do rozmów o tym gatunku, ale też wyprawy w teren w poszukiwaniu wyjątkowych okazów topoli. Mimo, ze mnóstwo tych drzew zniknęło już z krajobrazu Stalowej Woli. to jednak nadal jest co podziwiać. Co więcej, na wniosek Stowarzyszenia Nasze Miasto i członków grupy Stalowa Wola Przyroda miasto postanowiło ratować stary drzewostan topolowy. Aby jak najdłużej drzewa te zdobiły stalowowolskie tereny nad Sanem, niedawno przeprowadzone zostały zabiegi pielęgnacyjne na topolach.

Zabiegi były poprzedzone ekspertyzami dendrologicznymi. Efekty tych pielęgnacji można było podziwiać m.in. w niedzielę podczas wyprawy „Śladem pylących topoli”.