Stalowa Wola: Odbył się Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

W Stalowej woli odbył się XIV Podkarpacki Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych. W wydarzeniu organizowanym przez Zespół Szkół Nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli i Olimpiady Specjalne Polska Podkarpackie Klub Promyk wystartowało około 100 zawodników ze szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych z całego Podkarpacia. Sportowcy rywalizowali w konkurencjach biegowych na 50 m, 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m i w sztafecie. Zmagania odbywały się również w skoku w dal, pchnięciu kulą i rzucie piłeczką palantową. Konkurencje są odpowiednio dobrane by zawodnicy mogli pokazać swoje możliwości. Te dzięki odpowiedniej rehabilitacji i usprawnianiu i treningom z roku na rok są coraz lepsze, a zawodnicy osiągają dobre wyniki bo do zawodów sportowych przygotowują się cały rok. Mówi współorganizator Podkarpackiego Mityngu Lekkoatletycznego Krzysztof Chrustowski:

Barbara Nabrzeska, dyrektor Zespołu Szkół Nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli przyznała że Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych jest wydarzeniem dzięki któremu osoby niepełnosprawne mogą realizować swoje marzenia i pasje sportowe. I na miarę swoich możliwości osiągają sukcesy w wielu dyscyplinach sportowych. A okazji do sprawdzenia się na niwie sportowej w ciągu całego roku nie brakuje:

 

Z sukcesów sportowych cieszą się nie tylko sami zawodnicy i ich trenerzy, ale też dumni są rodzice widząc jak ich dziecko pokonuje swoje słabości. Ponadto bardzo emocjonalnie podchodzą do zawodów. Z ich sukcesów cieszą się trenerzy, a także rodzice, którzy widzą jak ich pociechy potrafią pokonywać swoje słabości. Na zwycięzców XIV Podkarpackiego Mityngu Lekkoatletycznego Olimpiad Specjalnych w Stalowej Woli czekały medale. Wręczali je wicestarosta Mariusz Sołtys, prezes Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stanisław Anioł oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Europy i Świata, biegacz Stanisław Łańcucki.

(Marta Górecka)