Stalowa Wola: Od maja PSA Stal Stalowa Wola pokieruje nowy zarząd?

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Niewywiązanie się z ultimatum uzyskania efektu sportowego w postaci wygrania trzech kolejnych meczów przez Stal Stalowa Wola poskutkowało kolejnymi decyzjami. Po rozstaniu się z trenerem Stali Jaromirem Wieprzęciem do dyspozycji Rady Nadzorczej Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola oddał się prezes Michał Czubat. Zgodził się pełnić funkcję prezesa zarządu do czasu wybrania nowych władz spółki, co według komunikatu powinno nastąpić do końca kwietnia.

Sytuacja w klubie mocno niepokoi nie tylko kibiców ale i samorządowców. Między innymi radni Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego zawnioskowali o zwołanie nadzwyczajnej sesji, która m.in. ma być poświęcona sytuacji Piłkarskiej Spółki Akcyjnej dofinansowywanej przez samorząd. Prezydent Lucjusz Nadbereżny zapowiedział, że z decyzjami dotyczącymi spółki poczeka do maja:

Według prezydenta te zmiany są konieczne, bo Stalowej Woli nie stać na finansowanie czegoś co nie jest promocją dla miasta:

Jak ocenił prezydent, będzie to wielka praca do wykonania dla spółki piłkarskiej łącznie ze wskazaniem konkretnych celów i wyznaczeniem kierunków działania.

Marta Górecka