Stalowa Wola: Od dziś rusza Festiwal im. Janiny Garści

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Dziś w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli rusza Festiwal im. Janiny Garści. To trzydniowe międzynarodowe wydarzenie muzyczne odbędzie się po raz drugi i tym razem również nie zabraknie wyjątkowych koncertów i znakomitych muzyków.

Organizatorami festiwalu są Fundacja Wspierania Kultury AMADEUSZ i Miejski Domu Kultury w Stalowej Woli. Początek Festiwalu im. Janiny Garści już dziś o 18.00. Zainauguruje go wystawa malarstwa Jadwigi Kukuły i prac jej podopiecznych pod tytułem ”Tak widzę muzykę’. Wystawa będzie wstępem do koncertu ‘Fantazja Polska’ w wykonaniu  duetu akordeonistów Huberta Giziewskiego i Iwo Jedyneckiego Harmonium Duo.
Sobotę festiwal rozpoczną o 12.00 młodzi artyści ze szkół muzycznych w ramach programu ‘Amadeusz zaprasza’. A o o18.00 koncert Drzewieckich ‘Od Bocha do Piazzoli’ w wykonaniu duetu fortepianowego Jekateriny i Stanisława Drzewieckich. Zaś niedziela od 17.00 należeć będzie do ‘Wirtuozów Lwowa’ pod dyrekcją Serhija Burko z udziałem pianistów Tatiany Szewczenko, Artura Jaronia i Edwarda Wolanina oraz uczniów szkół muzycznych grających na fortepianie, skrzypcach, flecie i trąbce. Koncerty odbędą się na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Wstęp na festiwal jest bezpłatny. Szczegóły dotyczące programu można znaleźć na stronie www.mdkstalowawola.pl.

Marta Górecka