Stalowa Wola: Od 1 lipca w stalowowolskim szpitalu rusza nowy OIOM

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka

W Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli od 1 lipca rusza nowy OIOM. Podczas konferencji podsumowującej inwestycję zaprezentowano nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Będzie większy przestronny bardziej funkcjonalny i nowoczesny z rozwiązaniami, których brak na obecnym oddziale. Nowy 10-łóżkowy OIOM usytuowany jest na I piętrze Pawilonu Diagnostyczno – Zabiegowego i jest dwukrotnie większy od dotychczasowego. Powstały dwie sale 4-osobowe oraz dwie 1-osobowe izolatki. Aleksander Zieliński, lekarz kierujący Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii przyznał, że stalowowolski szpital długo czekał na ten oddział.

 

 

Choćby dzięki zastosowaniu na salach kolumn medycznych.

 

Nowy oddział intensywnej opieki medycznej jest wyposażony również w salę zabiegową czego brakowało na starym OIOMie. Teraz potrzebne jest odpowiednie wyposażenie całego oddziału. Część urządzeń i aparatury, która została zakupiona kilka lat temu, będzie przeniesiona z obecnego OIOMu, więc ten ruszy już 1 lipca. Natomiast starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, który przyznał, że miejsce w nowym pawilonie długo czekało na wykończenie pod kątem OIOMu, zapewnił, że wkrótce oddział na pewno będzie w pełni i dobrze wyposażony.

 

A wniosek na dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego opiewa na kwotę 2,7 mln zł, z czego wkład własny to 700 tysięcy złotych. Obecny na konferencji poseł i wiceminister infrastruktury Rafał Weber obiecał pomoc w pozyskaniu środków/

 

Koszt budowy Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Pawilonie Diagnostyczno – Zabiegowym stalowowolskiego szpitala wyniósł ponad 4,3 miliony złotych. Inwestycja objęła zarówno roboty budowlane jak i dostawę oraz montaż kolumn medycznych. Zadanie zostało sfinansowane z zaciągniętego przez szpital kredytu poręczonego przez Powiat Stalowowolski.