Stalowa Wola: Obwodnica Stalowej Woli i most na Sanie

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Pod koniec tego kwartału lub z początkiem drugiego ruszy budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czeka na wydanie ostatnich pozwoleń do rozpoczęcia inwestycji. Mówi poseł Rafał Weber.

Wykonawcą obwodnicy Stalowej Woli i Niska w systemie ‘zaprojektuj i wybuduj’ za kwotę nieco ponad 199 milionów złotych brutto jest Mostostal Warszawa. Po zrealizowaniu projektu przyjdzie czas na drugi etap, czyli budowę 15 kilometrów drogi. Początek obwodnicy Stalowej Woli i Niska zlokalizowany jest w Stalowej Woli w rejonie skrzyżowania z ulicą Chopina. Koniec trasy i jej połączenie z istniejącą DK-77 zaplanowano na rondzie wchodzącym w skład węzła „Rudnik”, który powstanie w ramach budowanej drogi ekspresowej S-19. Zaprojektowana obwodnica Stalowej Woli i Niska będzie drogą jednojezdniową dwupasmową ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi i dwupoziomowymi, dwoma łącznikami drogowymi, mostami, wiaduktami oraz przepustami, a także drogami obsługującymi przyległy teren.

Na obwodnicy nie koniec, bo Stalowa Wola stara się o budowę kolejnego mostu na Sanie w ciągu drogi wojewódzkiej. Ten ma szansę powstać w ramach Programu Mosty Plus i miasto realizowałoby go wspólnie z Urzędem Marszałkowskim.

Marta Górecka