Stalowa Wola: O współpracy z chińskim miastem Liuzhou z delegacją z Chin

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

W Stalowej Woli gościła delegacja z chińskiego miasta Liuzhou. Była to rewizyta gości z Chin po odwiedzinach delegacji ze Stalowej Woli. Rewizyta jest efektem podpisanego w ubiegłym roku porozumienia o współpracy pomiędzy miastami Liuzhou i Stalową Wolą. W ramach pobytu delegacji z Chin w Stalowej Woli odbywały się m.in. rozmowy na temat współpracy gospodarczej i administracyjnej oraz kształtowania przestrzeni publicznej. Goście z Liuzhou mieli okazję poznać pierwsze efekty powstającego w Stalowej Woli Centrum Języka i Kultury Chińskiej. Dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia z języka chińskiego miały okazję zaprezentować efekty kilkumiesięcznej nauki języka:

Natalia Stefańska i Albert Sibiga z LO imienia KEN w Stalowej Woli, którzy chińskiego uczą się od września zadowoleni są z efektów:

Goszcząca w Stalowej Woli wiceprezydent Liuzhou Lu Liuping przyznała, że ma nadzieję na rozwój współpracy nie tylko w zakresie kultury i edukacji:

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny przyznał, że rozmowy już przynoszą konkretne ustalenia:

A jedną z tych przestrzeni którą pomogą ulepszyć architekci z Chin jest m.in. Park Miejski. W tym zakresie mają współpracować urzędnicy stalowowolskiego magistratu z urzędnikami miasta Liuzhou.

(Marta Górecka)