Stalowa Wola, Nisko: Starostwa powiatowe nie przyjmują interesantów.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Małgorzata Figacz

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego koronawirusem Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli zawiesiło przyjmowanie interesantów w budynku starostwa. Praca urzędu zostaje zachowana, ale wszelkie sprawy można załatwiać jedynie przez telefon, drogą mailową lub poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą ePUAP.
Na stronie starostwa www.stalowowolski.pl podane są numery telefonów do poszczególnych wydziałów. Jest także umieszczony link do zakładki z obowiązującymi wnioskami i formularzami, opisem wybranych procedur oraz zbiorem informacji niezbędnych przy załatwianiu spraw w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli. Zawieszone zostało także osobiste udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. To również odbywa się telefonicznie.

Podobne obostrzenia wprowadziło Starostwo Powiatowe w Nisku. Do pomieszczeń i budynku starostwa wpuszczani są tylko pracownicy urzędu i osoby, których przebywanie w urzędzie będzie uzasadnione. Tu kontakt z pracownikami starostwa odbywa się telefonicznie i za pośrednictwem poczty elektronicznej. Możliwe jest również załatwianie spraw przez ePUAP. Szczegóły dotyczące reorganizacji pracy Starostwa w Nisku można znaleźć na stronie www.powiatnizanski,pl. Podobne ograniczenia wprowadzone zostały w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku i Powiatowym Urzędzie Pracy w Nisku.

Marta Górecka