Stalowa Wola: Nagrody dla nauczycieli, stypendia dla uczniów i tytuł Belfra Roku

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

W Stalowej Woli odbyły się obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości w Spółdzielczym Domu Kultury nagrodzeni zostali wyróżniający się nauczyciele, uczniowie i studenci. Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny przyznaje, że o ile kwalifikacje nauczycieli rosną, jest coraz bogatsza oferta dla uczniów, baza oświatowa i wyposażenie szkół się poprawiają, to problemem są pensje nauczycieli i niewielka liczba uczniów:

Natomiast zaczyna brakować nauczycieli przedmiotów ścisłych:

Dlatego powiat stalowowolski docenia dobrych nauczycieli nagrodami, ponieważ jak podkreślał starosta Janusz Zarzeczny praca nauczyciela jest wyjątkowa. Jest to powołanie, bo wychowywanie młodego pokolenia, które jest zadaniem współczesnej szkoły, nie jest łatwe. Nagrody Starosty odebrało w tym roku 15 nauczycieli i dyrektorów szkół prowadzonych przez powiat stalowowolski. a 14 nauczycieli odebrało medale i odznaczenia państwowe oraz nagrody kuratora. Podziękowań doczekali się również wyróżniający się uczniowie, którzy startowali i święcili różnych konkursach naukowych i zawodach sportowych. Najlepsi z nich otrzymali stypendia przyznane przez Zarząd Powiatu Stalowowolskiego. W tym roku było 33 stypendystów. Po raz 9. też rozstrzygnięto najbardziej lubiany przez uczniów i nauczycieli konkurs o tytuł ‚Belfra Roku”. Konkurs najbardziej lubiany, bo to uczniowie decydują o tym który z nauczycieli jest najlepszy i cieszy się największą sympatią. W tym roku tytuł ten powędrował do TAMARY STADNIK – nauczycielki przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Stalowej Woli:

Dobry kontakt z uczniami przekłada się również na ich sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w Stalowej Woli uświetnił program artystyczny w wykonaniu Studia Wokalnego VIVO i Zespołu Perełki.
(Marta Górecka)