Stalowa Wola: Na Gali Wolontariatu dziękowano wolontariuszom

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

W Stalowej Woli odbyła się Gala Wolontariatu podczas której dziękowano stalowowolskim wolontariuszom. Po raz kolejny też przyznano tytuł Wolontariusza Roku. Konkurs zorganizowany został już po raz 6. Wszystko po to, by docenić i pokazać osoby, które bezinteresownie pomagają innym. Na co dzień pracują w instytucjach pomocowych, czy organizacjach pozarządowych albo po prostu angażują sie w pomoc innym nie licząc na wynagrodzenie. W tym roku nie zabrakło wyróżnień i nagród, ale tytuł Wolontariusza Roku 2018 powędrował do nauczycielki przedmiotów zawodowych w CKU w Stalowej Woli Wioletty Krzysztyniak-Janusz:

Drugie miejsce w konkursie zajęła harcerka i wolontariuszka Aleksandra Chaszczuk, uczennica Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli. A trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Zubrzyckiemu, który m.in. od 18 lat współorganizuje finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Stalowej Woli. Małgorzata Gotfryd ze Stowarzyszenia Centrum Aktywności Społecznej Spectrum przypomniała historię wolontariatu, przytaczając przy okazji wypowiedzi znanych postaci, które pomaganie mieli i mają we krwi:

Uroczysta Gala Wolontariatu, która odbyła się w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli była także okazją do rozstrzygnięcia konkursów plastycznych dla dzieci m.in. ‚Pomaganie seniorom jest cool’.

(Marta Górecka)