Stalowa Wola: MZK gotowy na opady śniegu na drogach gminnych w mieście

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli poinformował, że w związku z zapowiadanymi opadami śniegu służby przygotowane są do działań pod kątem odśnieżania i usuwania śliskości na drogach gminnych i chodnikach. Mówi Karolina Głogowska z MZK w Stalowej Woli

Na terenie Stalowej Woli MZK ma łącznie do odśnieżenia blisko 150 kilometrów dróg gminnych, do tego 400 tysięcy metrów kwadratowych chodników, ścieżek rowerowych i parkingów oraz 190 przystanków. Mówi Karolina Głogowska z MZK w Stalowej Woli

Wszystkie te ciągi drogowe podzielone są na I i II kolejności odśnieżana i w drugim standardzie zimowego utrzymania. To znaczy, że rozpoczęcie odśnieżania i posypywania musi nastąpić nie później niż do 1 godziny od rozpoczęcia opadów lub wystąpienia śliskości, gołoledzi. Po ustaniu opadów usunięcie śniegu i śliskości powinno nastąpić do 4 godzin. Są też odcinki III i IV koleności odśnieżania. Dla przypomnienia, właściciele posesji prywatnych mają obowiązek samodzielnie odśnieżać chodnik przylegający do nieruchomości. Karolina Głogowska podkreśliła, że MZK nie będzie odśnieżać dróg wojewódzkich i powiatowych w mieście

W zakładce Akcja Zima zamieszczone są m.in. informacje o kolejności odśnieżania, oraz wymienione są ulice, które jako pierwsze doczekają się sprzętu usuwającego śnieg i śliskość. Tam zamieszczony jest również całodobowy numer telefonu do dyspozytora oraz będą umieszczane informacje o podjętych działaniach.

Link do strony oraz informacje o kolejności odśnieżania ulic można również znaleźć na stronie Radia Leliwa pod artykułem:

https://www.mzk.stalowa-wola.pl/akcjazima/#zakres

Dyżur dyspozytora 24 h: 608-090-406

Drogi w I i II kolejności odśnieżania w II standardzie Zimowego Utrzymania:

I kolejność – Al. Jana Pawła II (odcinek do Górki do Rozwadowskiej), Bojanowska (odcinek od Ofiar Katynia do ul. Kwiatkowskiego), Brandwicka (odcinek od Sandomierskiej do Trasy Podskarpowej), C.O.P., Floriańska, Grabskiego, Graniczna, Hutnicza, Karnaty (odcinek od Granicznej do Brandwickiej), Krzywa, Kwiatkowskiego,11-go Listopada – tunel, Narutowicza, Ofiar Katynia, Okulickiego, Orzeszkowej, osiedlowa k/Bazyliki, Polna – wiadukt drogowy, Rozwadowska, Rynek Rozwadów, Sandomierska, Siedlanowskiego, 1-go Sierpnia, Skoczyńskiego, Solidarności, Wojska Polskiego, Wolności, Wyszyńskiego.

II kolejność – Osiedle Śródmieście, Centralne, Młodynie, Poręby, Skarpa, Pławo, Lasowiaków, Zatorze, Podlesie, Widok, Rozwadów, Piaski, Hutnik.

Drogi w III kolejności w III standardzie ZUD tj. po ustaniu opadów usunięcie śniegu i śliskości do 6 godz.:

Charzewice, Energetyków, Swoły, Zasanie.

IV kolejności na polecenie Urzędu Miasta W IV standardzie ZUD tj. po ustaniu opadów usunięcie śniegu i śliskości do 8 godz.:

drogi szutrowe, parkingi i chodniki osiedlowe, przystanki autobusowe.