Stalowa Wola: Muzeum zaprasza na wyprawę z przewodnikiem do czasów piastowskich

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka

W niedzielę, 3 kwietnia,  Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaprasza na wystawę  „Piast TOTAL WAR. Wojskowość w Polsce wczesnopiastowskiej”.  A będzie to niepowtarzalna okazja aby zwiedzić ją z jednym z kuratorów wystawy. W podróż do czasów piastowskich zabierze zwiedzających  doktor Michał Bogacki, dyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. A wystawa ‚Piast TOTAL WAR’ jest tak przygotowana aby zainteresować zarówno małych jaki tych całkiem dorosłych zwiedzających. O czym zapewniała Beata Trybuła ze stalowowolskiego Muzeum.

Ale oczywiście Niemir to postać fikcyjna która ma ubarwić wędrówkę. Zaś niezwykłe są eksponaty które składają się na wystawę.

Niedzielne oprowadzanie kuratorskie po wystawie ‚Piast TOTAL WAR. Wojskowość w Polsce wczesnopiastowskiej’  zaplanowane jest na godzinę 15.00. Aby jednak wybrać się z przewodnikiem w czasy pierwszych Piastów, trzeba się wcześniej zapisać. Zapisy telefoniczne już ruszyły pod nr 15 844 85 56. Szczegóły dotyczące zapisów i samej wystawy można znaleźć na stronie Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli www.muzeum.stalowawola.pl.