Stalowa Wola: MOPS zakupi 380 opasek bezpieczeństwa dla stalowowolskich seniorów

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka

380 sztuk opasek bezpieczeństwa dla stalowowolskich seniorów chce zakupić Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Trwa właśnie przetarg na sukcesywną dostawę takich opasek. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów” i dotyczy ‚opieki na odległość’. Dyrektor MOPS Piotr Pierścionek przyznał, że jest to propozycja, która szczególnie sprawdzi się u osób samotnych i chorych.

Opaska bezpieczeństwa będzie miała szereg ważnych funkcji, w tym m.in. przycisk wezwania pomocy,  aktywacji podczas upadku, ale też pomoże w lokalizacji osoby, która ją posiada.

Opaski bezpieczeństwa, które chce zakupić stalowowolski MOPS mają mieć także czujnik zdjęcia opaski. Dodatkowo jej posiadacz ma otrzymywać komunikaty głosowe np. o konieczności zażycia leków, czy rozładowaniu opaski. Pomysł zakupu opasek bezpieczeństwa dla seniorów w ramach ‚Korpus Wsparcia Seniorów” i ‚opieki na odległość, jest wynikiem wcześniejszej realizacji wcześniejszego projektu ‚Anioł Stróż’, który okazał się strzałem w dziesiątkę.