Stalowa Wola: Mistrzowski tytuł w siatkówce zdobyty przez stalowowolskich strażaków.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Stalowowolscy strażacy triumfowali w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Piłce Siatkowej. Rozgrywki finałowe odbyły się w Leżajsku. Wystartowały w nich reprezentacje: komend miejskich PSP w Rzeszowie i Tarnobrzegu, komend powiatowych PSP w Stalowej Woli i Strzyżowie jako zwycięzcy grup eliminacyjnych, oraz Komenda Powiatowa PSP w Lubaczowie jako obrońca tytułu z 2019 roku i Komenda Powiatowa PSP w Leżajsku jako gospodarz turnieju.

Zwycięstwo stalowowolskiej drużynie nie przyszło łatwo. Mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli starszy kapitan Krystian Bąk – jeden z zawodników mistrzowskiej drużyny:

Drugie miejsce w turnieju zajęła drużyna KP PSP Lubaczów, a na trzecim uplasowała się Komenda Miejska PSP Tarnobrzeg.

Drużyna stalowowolskiej komendy PSP to team, który zawsze w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Piłce Siatkowej stawał na podium. Jednak tegoroczne mistrzostwa były powrotem po latach na najwyższy stopień podium:

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Robak z Komendy Powiatowej PSP w Stalowej Woli, a najlepszym rozgrywającym Marek Szkodziński również ze stalowowolskiej drużyny.

Marta Górecka