Stalowa Wola: Mieszkańcy chcą poprawy bezpieczeństwa na Grunwaldzkiej

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka

Mieszkańcy ulicy Grunwaldzkiej w Stalowej Woli domagają się poprawy bezpieczeństwa na tej drodze. Ulica biegnie wzdłuż szkoły, stalowowolskiego ‚Ekonomika’ i znajdującego się na terenie szkoły boiska wielofunkcyjnego, które ma wyjście bezpośrednio na parking. Znajduje się tam wprawdzie wyspowy próg zwalniający, ale ten omijany jest przez m.in. pędzących ulicą motocyklistów. Temat ten poruszono na Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Obecny na spotkaniu zastępca Naczelnika Wydziału Realizacji Inwestycji i Transportu Andrzej Wojtaś przyznał, że wielu rozwiązań zastosować tam się nie da, ale jest możliwa doraźna poprawa bezpieczeństwa na tej ulicy.

Na takie rozwiązanie jest przyzwolenie stalowowolskiej policji. Natomiast według naczelnika nad poprawą bezpieczeństwa osób wychodzących z boiska powinien popracować również Powiat Stalowowolski, któremu podlega szkoła.

 

Dlatego komisja zapowiedziała przesłanie uwag w kwestii poprawy bezpieczeństwa przy wyjściu z boiska na Grunwaldzkiej do Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli