Stalowa Wola: Mieszkańcy chcą poprawy bezpieczeństwa na Brandwickiej przy moście

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka

Kierowcy korzystający z ulicy Mostowej w Stalowej Woli chcą poprawy bezpieczeństwa przy wyjedzie na ulicę Brandwicką, która jest częścią drogi wojewódzkiej 855. Z powodu łuku drogi widoczność przy wyjeździe na Brandwicką jest utrudniona. Zagrożenie stwarzają rozpędzone samochody jadące w kierunku mostu na Brandwicę wyskakujące zza łuku. Jest w prawdzie ustawione okrągłe lustro drogowe na przeciw wyjazdu, ale zwłaszcza po południu kiedy słońce jest nad lustrem nie wiele w nim widać. Problem z wyjazdem w tym miejscu mają również autobusy komunikacji miejskiej, te aby zwiększyć sobie widoczność, zamiast wyjeżdżać ulicą mostową, wyjeżdżają bezpośrednio z zatoczki bliżej mostu pokonując rynnę do odprowadzania wody. Ten temat poruszyła Komisja Bezpieczeństwa Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Mówił o tym m.in. radny Piotr Rut.

 

Niestety ulica Brandwicka jest drogą wojewódzką, więc miasto mogłoby jedynie na wniosek mieszkańców zmienić lustro na inne większe, albo jego ustawienie. Bezpieczeństwo może się natomiast poprawić w tym miejscu po planowanej przebudowie istniejącej tam zajezdni autobusowej. Ta inwestycja może jednak nie ruszyć w tym roku. Mówił o tym zastępca Naczelnika Wydziału Realizacji Inwestycji i Transportu Andrzej Wojtaś.

 

W tym roku więc powinien powstać projekt a w przyszłym realizacja. W planach jest wykorzystanie fragmentu ulicy Wodnej do wykonania wyjazdu z zajezdni.

 

Dlatego wielu kierowców włączających się do ruchu z ulicy Mostowej Czy Posanie w Stalowej Woli przyznają, ze tęsknią za fotoradarem, który kiedyś zamontowany był w tym rejonie, bo był prawdziwym hamulcowym dla rozpędzonych pojazdów szarżujących Brandwicką.