Stalowa Wola: Miasto dołoży pieniądze na doposażenie powstającego pododdziału neurochirurgii

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Miasto Stalowa Wola dofinansuje zakup kolejnego sprzętu na potrzeby Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Wsparcia doczeka się nowo tworzony pododdział  neurochirurgii. A chodzi o zakup bardzo potrzebnego mikroskopu operacyjnego ze stacją nawigacji z oprogramowaniem oraz stacją planowania. Rada Miejska w Stalowej Woli wyraziła zgodę na przekazanie na ten cel 600 tysięcy złotych. Obecna na sesji dyrektor lecznicy Monika Pachacz-Świderska stwierdziła, że konieczność uruchomienia pododdziału neurochirurgii wynikła problemów zdrowotnych z którymi licznie zgłaszają się mieszkańcy:

Podstawowe zabiegi w zakresie neurochirurgii są wykonywane w szpitalu, ale wielu pacjentów wymaga już zabiegów bardziej specjalistycznych:

Szpital już dostał zgodę od NFZ do utworzenia takiego pododdziału i starania się o kontrakt. Zatrudnieni są też neurochirurdzy, którzy nie tylko będą pracować na oddziale, ale też teraz przygotowują niezbędne procedury:

Posiada również podstawowy sprzęt do jego funkcjonowania, ale nowy zakup pozwoli poszerzyć ofertę świadczeń:

Przy okazji informacji o powstającym pododdziale neurochirurgii w stalowowolskim szpitalu dyrektor zaproponowała aby Rada Miejska w Stalowej Woli rozważyła objęcie szczególnym patronatem tego specjalistycznego oddziału.