Stalowa Wola: MBP zaprasza na wystawę poświęconą mistrzowi reportażu i polskiej gawędy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka

Ciekawą wystawę można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli. W 130 rocznicę urodzin swojego patrona biblioteka przygotowała ekspozycję poświęconą mistrzowi reportażu i polskiej gawędy. Melchior Wańkowicz, bo o nim mowa pisał również o Stalowej Woli.. Mówi kierownik Biblioteki Głównej Joanna Rybak.

Melchior Wańkowicz zostawił po sobie olbrzymi dorobek pisarski, pisali o nim również inni. Wystawa w głównej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli przy Popiełuszki jest swego rodzaju wstępem do Wańkowicza.

Stalowowolska biblioteka prezentuje nie tylko to, co patron MBP napisał, ale i to, co wydawał.

Ale ciekawostki o życiu i twórczości pisarza to nie wszystko, co można znaleźć na stalowowolskiej wystawie o Melchiorze Wańkowiczu.

Ale na nadaniu imienia stalowowolskiej książnicy i tablicy pamiątkowej nie koniec. Spełniono również wolę Melchiora Wańkowicza, który chciał aby wiadomości i kserokopia Sztafety będącej reporterską panoramą z czasów dwudziestolecia międzywojennego zostały wmurowane w jeden z budynków powstającej Stalowej Woli.

Wystawę „Melchior Wańkowicz – mistrz reportażu i król polskiej gawędy” można  obejrzeć na parterze gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Popiełuszki w Stalowej Woli.