Stalowa Wola: Marek Citko doradcą sportowym a Roland Thomas trenerem Stali Stalowa Wola

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Marta Górecka

Marek Citko został doradcą sportowym Prezydenta Stalowej Woli, który wraz Rolandem Thomasem, od 1 lipca nowym trenerem stalowowolskich piłkarzy, ma w nadchodzącym sezonie doprowadzić drużynę Stali Stalowa Wola do awansu do II ligi. Konferencja prezentująca doradcę i trenera oraz ich pomysł na drużynę i awans odbyła się na obiektach PCPN w Stalowej Woli. Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny przekonywał, że nowy pomysł na piłkę nożną w Stalowej Woli zrodził się po niedawnej debacie publicznej.

 

Doradca Marek Citko bardzo ogólnie mówił o swoim autorskim pomyśle na stalowowolską piłkę.

 

Nowy trener, który obejmie drużyne od 1 lipca zapewnił, ze jego celem jest doprowadzić stal do awansu.

 

Bazę drużyny mają stanowić dotychczasowi zawodnicy, ale tylko ci którzy wiążą swoją przyszłość ze Stalą.

 

I takie rozmowy już trwają. Nowy pomysł na drużynę to również odpowiedni trening.

 

Ważny ma być też aspekt psychologiczny i odpowiednie przygotowanie piłkarzy aby presja i stres na boisku napędzały ich do wygranej a nie blokowały. Do zwycięstwa mają też napędzać piłkarzy pieniądze za dobry wynik sportowy. Jest też pomysł na podnoszenie poziomu gry II drużyny Stali i młodzieży.

 

Trener Roland Thomas poinformował , że niemal cały sztab szkoleniowy na nowy sezon jest skompletowany, choć rozmowy jeszcze trwają. Czy w tym składzie znajdą się dotychczasowi trenerzy jak trener piłkarzy Tomasz Wietecha, czy obecny trener Stali Damian Skakuj to się jeszcze okaże. Marek Citko zapowiedział rozmowy w tym temacie..

 

Marek Citko dziś spotka się z zawodnikami a jeszcze w tym tygodniu planowane jest spotkanie z kibicami Stali Stalowa Wola. A jak poinformował prezydent Lucjusz Nadbereżny do końca czerwca mają być uregulowane wszystkie zaległości płacowe wobec piłkarzy i pracowników spółki. Prezydent zapowiedział także zmiany w zarządzie klubu.