Stalowa Wola: Lato w bibliotece podsumowane.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli podsumowała akcję ‚Lato w bibliotece 2019”. Organizowane w lipcu i sierpniu warsztaty dla dzieci ukierunkowane były na twórczy recykling – to dzięki współpracy z Wydziałem Planowania, Przygotowania Inwestycji i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Stalowej Woli. Tematem przewodnim wakacyjnych spotkań była ‚Alicja w Kranie Czarów”.

Mówi inspektor do spraw gospodarki odpadami Patrycja Żurawska

W trakcie zajęć dzieci miały okazję poznać, w jaki sposób można wykorzystać z pozoru niepotrzebne kubeczki po jogurtach, stare płyty CD, papierowe rolki czy plastikowe butelki po napojach do tworzenia niepowtarzalnych projektów.

– Z tych zużytych przedmiotów powstały barwne ptaki i motyle, magiczne klucze, drzewo z czarodziejskimi zegarami, czy niezwykłe gąsienice i jaszczurki. A hol biblioteki przeobraził się w ogród, który Alicja odkryła za zamkniętymi drzwiami- mówi kierownik Biblioteki Głównej Joanna Rybak:

Uczestnicy ‚Lata w bibliotece’ mogli się wykazać sprytem, pomysłowością i zręcznością podczas różnych gier i zabaw, które urozmaicały spotkania.

Podczas zakończenia akcji dzieci oraz rodzice mogli obejrzeć fotorelację z warsztatów i wycieczki elektrycznym autobusem. Nie zabrakło też upominków, które ufundował prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

(Marta Górecka)