Stalowa Wola: Konkurs ‘Pamiętajcie o ogrodach i balkonach’ rozstrzygnięty

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

W Stalowej Woli rozstrzygnięty został już po raz 28. konkurs ‘Pamiętajcie o ogrodach i balkonach’, który od lat organizuje Spółdzielczy Dom Kultury. Mimo pandemii sporo mieszkańców Stalowej Woli i Rudnika nad Sanem zgłosiło swoje ukwiecone dzieła do konkursu. Z efektów cieszył się dyrektor stalowowolskiego SDK Józef Sroka:

 

Urszula Wieczorek z komisji konkursowej przyznała, że mimo trudnego roku było co oceniać zarówno jeśli chodzi o ukwiecone balkony, jak i ogródki przyblokowe:

Komisja konkursowa autorom najpiękniejszych kompozycji przyznała nagrody, wyróżnienia, nagrody specjalne oraz złote srebrne i brązowe pelargonie. W kategorii balkony Złota Pelargonia powędrowała w tym roku do państwa Agnieszki i Adama Czerepaków. Mówi pani Agnieszka:

Srebrną Pelargonię zdobyła w tym roku Anna Kuś, a brązowa statuetka powędrowała do Janiny Jóźwiak. W kategorii ogródków pierwsze miejsce i Złota Pelargonia przypadła Marii Nawłoce:

Srebrną Pelargonię za ogródek otrzymała Janina Pagacz, a brązową Zofia Lorbiecka. Oprócz statuetek do zwycięzców powędrowały też wartościowe bony. Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali także rośliny i krzewy ozdobne, publikacje książkowe oraz film o SDK, który w tym roku obchodzi swoje 40-lecie.

Marta Górecka