Stalowa Wola: Konferencja „W stronę Niepodległej” z ministrem.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Małgorzata Figacz

Jerzy Kwieciński, Minister Inwestycji i Rozwoju, będzie gościł w piątek w Stalowej Woli. Minister wygłosi wykład inauguracyjny podczas konferencji ‚W stronę Niepodległej – gospodarka, przedsiębiorczość, kapitał’. Swój udział w konferencji zapowiedzieli też Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Wydarzenie, którego współorganizatorem jest Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, odbywa się w ramach obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości oraz 80-lecia Stalowej Woli.
Mówi Elżbieta Skromak z Muzeum Regionalnego

W ramach konferencji mowa będzie m.in. o tym jak w cieniu zmagań militarnych toczył się równie istotny bój o byt, przetrwanie i rozwój. Na spotkanie naukowe złoży się kilkanaście ciekawych wykładów

Organizatorami konferencji są Województwo Podkarpackie, Miasto Stalowa Wola, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, Uniwersytet Rzeszowski.
Konferencja odbędzie się w ramach wydarzenia pn. Spotkania z Niepodległą, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Piątkowa konferencja w Stalowej Woli W stronę Niepodległej – gospodarka, przedsiębiorczość, kapitał rozpocznie się o godz 11.00.

(Marta Górecka)