Stalowa Wola: Konferencja na styku BIZNES – NAUKA – STALOWA WOLA

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

W Stalowej Woli odbyła się III konferencja z cyklu BIZNES – NAUKA – STALOWA WOLA. Wydarzenie tradycyjnie skierowane było zarówno do przedsiębiorców, ludzi nauki, przedstawicieli samorządów, jak i instytucji które wspomagają finansowanie działalności przedsiębiorstw. Organizatorami konferencji byli Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli, samorząd Stalowej Woli oraz Nadsański Bank Spółdzielczy. Konferencja poświęcona była zagadnieniom związanym z rozwojem biznesu, ale też niezbędnej do tego współpracy naukowców i przedsiębiorców oraz samorządu. Mówi dziekan stalowowolskiego wydziału Andrzej Trytek.

Wiceprezydent Stalowej Woli Renata Knap jest przekonana, że konferencja jest okazją do pokazania dobrej współpracy nas linii samorząd nauka i biznes.

Obecna na konferencji wicemarszałek województwa Ewa Draus przyznała, ze największe szanse na rozwój mają przedsiębiorstwa stawiające na innowacyjność. Zapewniła też, że samorząd województwa ma wiele instrumentów do wspierania takich przedsiębiorstw.

Również podczas III konferencji BIZNES – NAUKA – STALOWA WOLA poruszone zostały tematy dotyczące możliwości finansowania współpracy nauka-biznes oraz grantów dla małych i średnich przedsiębiorstw na innowacje. Mowa też była o strategii produktu jako podstawy zarządzania jakością, czy roli samorządu, nauki i biznesu w rozwoju regionu. Ale też nie zabrakło tematów związanych z cyberbezpieczeństwem i innowacyjnymi rozwiązaniami w przemyśle.

Marta Górecka