Stalowa Wola: Kompletowanie drużyny Stali Stalowa Wola na finiszu.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

O ostatnich przygotowaniach do nowego sezonu i trwającym kompletowaniu drużyny oraz kadry szkoleniowej poinformowano na kolejnej konferencji Stali Stalowa Wola.

Prezes Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stali Wiesław Siembida, który poinformował, że trenerem drugiej drużyny Stali będzie Marek Kusiak, podkreślał, że zarówno pierwszy trener Łukasz Surma jaki i drugi trener to ludzie, którym zaufał:

Trener Łukasz Surma, który zdał relację z dotychczasowej pracy z zespołem i przygotowaniach do sezonu, poinformował, że trwa jeszcze kompletowanie drużyny. Ta została odchudzona, bo odeszło 16 zawodników:

Ze starego składu pozostało 10 zawodników, którzy mają stanowić trzon zespołu:

Trener Surma liczy na to, że w ten sposób uda się zbudować dobrą drużynę maksymalnie 25-osobową:

Prezentacja zawodników, którzy podpiszą kontrakt z klubem, ruszy jeszcze w tym tygodniu. Natomiast drużyna, przygotowując się do sezonu, rozgrywa mecze sparingowe:

Trener drugiej drużyny Marek Kusiak poinformował, że jej podstawą będą wychowankowie:

Cały też czas budowana jest kadra trenerska, między innymi o szkoleniowców, którzy zajmą się profesjonalnie i na stałe treningiem juniorów. Zaś ważne wydarzenie dla kibiców Stali Stalowa Wola zaplanowane jest już na 4 sierpnia. Na ten dzień zaplanowana jest oficjalna prezentacją zawodników, którzy zagrają w barwach Stali Stalowa Wola w nowym sezonie.

Marta Górecka