Stalowa Wola:  Już w tę sobotę obchody 230lecia ‚Dziewiątki’

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka

To już w tę sobotę w Stalowej Woli odbędą się obchody wyjątkowego jubileuszu. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Stalowej Woli-Rozwadowie będzie świętowała swoje 230 urodziny. Placówka jest starsza od Stalowej Woli, bo powstała kiedy jeszcze Rozwadów, obecnie osiedle Stalowej Woli, był samodzielnym miastem. Dyrektor szkoły Lucyna Żminda podkreśliła, że ‚Dziewiątka’ jest nie tylko najstarszą szkołą w mieście.

Obchody tak zacnego jubileuszu zaplanowane są na 6 kwietnia. Data została wyznaczona  dawno temu, kiedy nikt nie przypuszczał, że dzień później odbędą się wybory samorządowe. A wybór daty był nie przypadkowy, bo właśnie 6 kwietnia 1987 roku odbyło się uroczyste wręczenie Szkole Podstawowej nr 9 w Stalowej Woli sztandaru i nadanie imienia Jana Kochanowskiego. Tego dnia odsłonięto także tablicę z wizerunkiem patrona szkoły.A obchody jubileuszu 230-lecia ‚Dziewiątki’ rozpoczną się od mszy świętej w rozwadowskiej Farze.

A w szkole na uczestników czeka wyjątkowa niespodzianka i będą to nie tylko kartki, w liczbie ponad 1000, które napłynęły z okazji urodzin PSP nr9.

Szkoła w Rozwadowie liczy też na liczną obecność absolwentów na swoich wyjątkowych, 230 urodzinach.