Stalowa Wola: Już w tę niedzielę Mistrzostwa Mażoretek

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Takiego wydarzenia w Stalowej Woli jeszcze nie było. W najbliższą niedzielę zjadą do miasta mażoretki z 4 województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego. A wszystko za sprawą Mistrzostw Mażoretek Okręgu Południowo-Wschodniego, które odbędą się właśnie w Stalowej Woli. Wydarzenie organizuje Związek Sportowy Mażoretek przy współpracy Miejskiego Domu Kultury i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, w którym odbędzie się ta impreza. Mówi prezes związku Marta Jabłońska:

Mistrzostwa będą więc niezwykłą okazją do tego, aby zobaczyć mażoretki nie tylko w w tradycyjnej defiladzie, ale też w przeróżnych układach tanecznych:

Marta Jabłońska przyznała, że poziom artystyczny grup mażoretkowych stale rośnie nie tylko dzięki ciągłym ćwiczeniom realizowanym pod okiem choreografów, ale też dzięki warsztatom organizowanym przez Związek:

Warto więc wybrać się w tę niedzielę  między godziną 10.00 a 19.00 do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli, by obejrzeć to wyjątkowe wydarzenie taneczno-sportowe. Wstęp na nie jest bezpłatny. A będą to ważne zmagania, bo Mistrzostwa Okręgu są przepustką do Mistrzostw Polski, które odbędą się w maju w Dąbrowie Górniczej. Wydarzenie odbywa się pod patronatem prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego.