Stalowa Wola: Jest wykonawca Programu Funkcjonalno-Użytkowego przebudowy Wyszyńskiego, Partyzantów i Jana Pawła II

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Już wiadomo kto wykona Program Funkcjonalno-Użytkowy przebudowy ciągu ulic Jana Pawła osiedlowej, Wyszyńskiego i Partyzantów w Stalowej Woli. Miasto zdecydowało się na wykonanie w pierwszej kolejności PFU po tym, jak w kolejnych przetargach nie udało się wyłonić wykonawcy projektu tej modernizacji. Informował o tym prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny:

Do przetargu na Program Funkcjonalno-Użytkowy tego ciągu drogowego zgłosiła się tylko jedna firma. To PD Projekt ze Stalowej Woli i to on opracuje ten dokument za kwotę blisko 155 tysięcy złotych. A nie będzie to łatwe, bo dotyczy trudnego układu komunikacyjnego, na który składa się ciąg ulic od skrzyżowania osiedlowej Jana Pawła II z Poniatowskiego w pobliżu budowanego żłobko-przedszkola:

Opracowanie ma również obejmować przebudowę dalszego odcinka ulicy Wyszyńskiego od ulicy Mickiewicza do Przestrzennej oraz łącznik od osiedlowej Jana Pawła do skrzyżowania z Alejami. Dodatkowo autor Programu Funkcjonalno-Użytkowego w przypadku ulicy Wyszyńskiego przed hotelem „Hutnik” ma nawiązać do oryginalnych założeń miasta modernistycznego i stylu Art Deco. Również przebudowa skrzyżowania ul. Wyszyńskiego, ul. Narutowicza i ul. Partyzantów ma nawiązywać do tego stylu. Zaś ulice Partyzantów i Wyszyńskiego od skrzyżowania z ul. Popiełuszki do skrzyżowania z ul. Narutowicza mają być w konstrukcji podobnej do ulicy Narutowicza. Poza tym na całym ciągu ulic wykonawca ma uwzględnić utworzenie jak największej ilości miejsc postojowych i wykonanie wyniesionych przejść dla pieszych przy jednoczesnym pozostawieniu maksymalnie dużej ilości istniejących drzew. Wykonawca na przygotowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego przebudowy ulic Jana Pawła II, Wyszyńskiego i Partyzantów w Stalowej Woli będzie miał maksymalnie 5 miesięcy od daty podpisania umowy. Przygotowanie tego dokumentu pomoże oszacować koszty prac projektowych i robót budowlanych związanych z modernizacją tych ulic, co pozwoli Stalowej Woli na złożenie wniosku o dofinansowanie tej inwestycji.