Stalowa Wola: Jest umowa na dofinansowanie zakupu sprzętu na sor.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Iwona Pol

Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli podpisał z ministerstwem zdrowia umowę na dofinansowanie zakupu sprzętu dla szpitalnego oddziału ratunkowego.

Podpisanie umowy odbyło się w stalowowolskiej lecznicy podczas konferencji z udziałem wiceminister zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko.

Obecni byli również m.in. parlamentarzyści, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, dyrektor rzeszowskiego oddziału NFZ Robert Bugaj i wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus.

Dziękując za przyznane blisko 3-milionowe dofinansowanie, dyrektor szpitala Edward Surmacz przyznał, że te pieniądze pozwolą zastąpić wysłużony sprzęt nowym:

Ponieważ niedawno szpital otrzymał blisko 450 tysięcy złotych na zakup sprzętu do ratowania życia dzieci, tzw. dziecięcy sor. Mówił o tym starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny

Starosta przypomniał że w szpitalu w ostatnich latach zainwestowane zostały potężne środki w remont i przebudowę lecznicy. Podczas minionej kadencji było to prawie 60 milionów złotych. I na tym nie koniec. Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko przyznała, że stalowowolski szpital jest bardzo skuteczny w pozyskiwaniu środków na realizowane inwestycje:

Poseł Rafał Weber dziękował wiceminister za przychylność i wsparcie udzielanie powiatowym szpitalom specjalistycznym w tym stalowowolskiemu, zwłaszcza w zakresie sprzętu ratującego życie:

Na liście sprzętu o który wzbogaci się szpitalny oddział ratunkowy w Stalowej Woli za kwotę prawie 2,8 miliona złotych znalazły się między innymi: stół zabiegowo-operacyjny, stół operacyjny z napędem, aparat RTG z ramieniem C, wózki reanimacyjne z wyposażeniem, kardiomonitory, defibrylatory, analizator parametrów krytycznych, kolumna anestezjologiczna i chirurgiczna, aparat do znieczuleń, podgrzewacze płynów infuzyjnych, diatermia momo i bipolarna z funkcją zamykania dużych naczyń krwionośnych, mobilne aparaty EKG, aparat USG, czy lampy operacyjne bezcieniowe.

(Marta Górecka)