Stalowa Wola: Jesienią ruszy modernizacja przejść dla pieszych

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka

Blisko 2,9 miliona złotych będzie kosztowała przebudowa i budowa 24 przejść dla pieszych w Stalowej Woli. Realizacja tych zadania, które zostały zgłoszone do dofinansowania z Funduszu Rozwoju Dróg ma ruszyć już jesienią i potrwać do przyszłego roku. Dzięki tym inwestycjom m.in. poprawi się w Stalowej Woli bezpieczeństwo na wielu przejściach, na których dochodziło do groźnych zdarzeń drogowych. Informował o tym prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

 

Poprawa be4zpieczeństwa na przejściach obejmie również ulicę Okulickiego.

 

Wartość tego zadania to blisko pół miliona złotych. W tym ciągu drogowym jest również przejście na ulicy Jana Pawła.

 

Modernizacji doczekają się także przejścia na ulicy Ofiar Katynia od ulicy Popiełuszki przez rondo im. Lecha Kaczyńskiego w kierunku Bojanowskiej.

 

To w sumie 5 przejść dla pieszych za kwotę 900 tysięcy złotych. Poprawi się także bezpieczeństwo na 4 przejściach dla pieszych osiedlowej Jana Pawła II od ulicy KEN do tak zwanych ‘białych bloków’. tu koszt wyniesie blisko pół miliona złotych. Wszystkie przejścia modernizowane będą podniesione i doświetlone.

 

Również podobny standard przejść dla pieszych będzie wprowadzony w ramach przygotowywanych modernizacji dróg, m.in na Okulickiego, Działkowej, czy Wałowej.