Stalowa Wola: Islandia Aleksandry Knap

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka

‘Islandia – zimowe lato’ to tytuł drugiego tomiku poezji Aleksandry Knap, którego prezentacja odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli. Tomik jest pokłosiem podróży, które autorka odbyła do Krainy Lodu i Ognia, jak nazwała Aleksandra Knap Islandię.

 

Wyprawy zimą i latem pozwoliły odkryć autorce jak różna potrafi być ta wyjątkowa kraina.

 

To wszystko znalazło odzwierciedlenie w wierszach, które znalazły się w tomiku poezji ,,Islandia – zimowe lato” oraz w zdjęciach, które można podziwiać na wystawie fotograficznej „Pocztówka z Islandii – zimowe lato” towarzyszącej promocji tomiku.

 

Ale nie tylko poezja i fotografia, bo jak się okazało Aleksandra Knap również maluje i przemyca swoje wrażenia z wyprawy do Islandii również na płótno. A podczas spotkania z autorką w stalowowolskiej MBP można było nie tylko wysłuchać opowieści o wyprawach na Islandię, obejrzeć fim z podróży oraz dowiedzieć się jak powstawał tomik ,,Islandia – zimowe lato”, ale też posłuchać wierszy o tej Krainie Lodu i Ognia.

 

Oprawę muzyczną wieczoru poetyckiego stworzył Jakub Latawiec. Promocja tomiku i wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Knap został objęty honorowym patronatem Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Reykjaviku Gerarda Pokruszyńskiego i Konsula Honorowego Republiki Islandii w Warszawie Bogusława Szemiotha.